Në Shqipëri po kthehet në një traditë martesa gjatë stinës së verës, e veçanërisht gjatë muajit Gusht. Arsyet janë nga më të ndryshmet, por në momentin që dy persona vendosin të celebrojnë dashurinë e tyre, përveç gëzimit që kanë për ditën e dasmës, kanë edhe mjaft shqetësime, të cilat fillojnë që nga momenti i zgjedhjes së veshjes, të ftuarit, ceremonia, dekorimet e ambientit etj.

Sa u përket dekorimeve, një rëndësi të veçantë ka edhe tavolina e çiftit, e cila është ajo që ka më shumë rëndësi dhe që është në qendrën e vëmendjes së të gjithëve, në momentin e dasmës. Më poshtë po ju prezantojmë disa ide shumë tërheqëse dhe të thjeshta, për të pasur një tavolinë mbresëlënëse dhe të bukur në eventin më të veçantë të jetës suaj.

Ky artikull është postuar në Blog. Mbaj mend linkun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *